kreuj swój świat

kreuj swój świat według ponadczasowych zasad –  świadomie medytuj! 

Jeżeli ci się coś nie podoba, nie akceptuj tego, bo akceptując, krzywdzisz siebie. Jeżeli konkretna sytuacja czy osoba wywołują dyskomfort, to znaczy, że na poziomie energetycznym jesteś ściągana o parę poziomów w dół (jak komórka telefoniczna, rozładowywana bez możliwości doładowania). Nie dopuszczaj do tego! Odwrotnie… staraj się brać garściami to, co pragniesz, abyś dobrze się czuła.

Potrzebujesz stałego przypływu pozytywnej energii i temu służy świadoma medytacja. Podkreślam świadoma, bo nie chcę, abyś siedziała jak ,,ciele”  i chociaż wyciszona, myślała o niczym.  W stanie  – nic niemyślenia – można być  parę minut, ale to nie jest aż tak produktywne dla twego rozwoju osobistego. To jogowie mogli siedzieć godzinami w stanie całkowitej pustki -staniu trwania. W dzisiejszej rzeczywistości jest to absurdalne i … trochę nudne. Określenie medytacji jako ,, świadoma medytacja” przyszło mi w trakcie pisania tego tekstu i jest równorzędne ze świadomym myśleniem w kategoriach osobistego rozwoju.

Sama medytacja wymaga spełnienia następujących zasad:

  • wykonywania w tym samym ( w miarę możliwości ) czasie. Najodpowiedniejszy czas na ranną medytację to godzina 5.00 – 600.  Godną polecenia w ciągu dnia jest godzina 15.00. Wieczorem najodpowiedniejszy czas to między 17.00 a 18,00.
  •  wykonywania systematycznie…chodzi o wyrobienie przyzwyczajenia zwolnienia fal umysłu na zawołanie i polubienia tego stanu.
  • przyjaznego miejsca…. takiego ,,naszego”, gdzie czujemy się pewnie i dobrze.
  • przyjęcia wygodnej postawy – ważne, aby kręgosłup był prosto. Ułatwia to delikatny i równomierny przepływ energii przez ciało.
  • ulubionej maty.  Jej rozwijanie jest wstępem do wyciszenia.

Ale zanim zaczniesz medytować, przygotuj sobie słowo… lub całe sformułowanie,na daną sesję medytacyjną, które budująco na ciebie wpłynie. Proponuję ci na przykład takie;

1 – Każdą sytuację przeobrażam z korzyścią dla siebie!

2 – Sytuacje życiowe przeobrażam z sukcesem dla siebie!

Powiedz parę razy na głos wybraną przez siebie afirmację. Napisz ją na kartce, a następnie popatrz przez chwilę (przez 3- 2  minuty), abyś zapisała głęboko w swojej podświadomości. Link afirmacji poniżej…

 Sytuacje życiowe przeobrażam z sukcesem dla siebie!

Możesz dobrać sobie sformułowanie bardziej zawężone do twojej aktualnej sytuacji życiowej. Ale nie powinny one wyzwalać niepotrzebnych emocji. Jest sztuką dobrać odpowiednie słowa zamykające się w afirmacji. Daj sobie czas na albo poproś o to!

Podane przeze mnie obejmują w świecie energetycznym szerokie spektrum sytuacji czasoprzestrzennych zdarzających się każdego dnia. Ich pozytywny oddźwięk wyzwala wzrastające frekwencje….

Teraz rozwiń matę i usiądź wygodnie, przystąp do medytacji. Skoncentruj się na oddychaniu. Spokojny wdech, lekkie zatrzymanie… spokojny wydech. Oczy lekko przymknięte i …Spokojny wdech, lekkie zatrzymanie… spokojny długi wydech.

Przy wdechu przenoś świadomość do miejsca między brwiami, do tak zwanego trzeciego oka. Przy wydechu – do miejsca na wysokości pępka, do splotu słonecznego.

Wdech … podążasz do góry, wydech… w dół. Po parokrotnej takiej wędrówce może się zdarzyć, że w miejscu trzeciego oka ujrzysz kolor ciemno niebieski przechodzący w róż i fiolet.  W pewnym momencie już ,,nie wędrujesz”,  powtarzasz mentalnie odszukane w trzecim oku sformułowanie.

Ty i te słowa to jedność.

Spokój i zadowolenie w sercu zachowuję. Doskonale zawsze się czuję!

Spokój i zadowolenie w sercu zachowuję. Doskonale zawsze się czuję! Spokój i zadowolenie  w sercu zachowuję. Doskonale zawsze się czuję! Spokój i zadowolenie zawsze w sercu zachowuję. Doskonale zawsze się czuję! Spokój i zadowolenie zawsze w sercu zachowuję. Doskonale zawsze się czuję! Spokój i zadowolenie zawsze w sercu zachowuję. Doskonale zawsze się czuję! Spokój i zadowolenie w sercu zachowuję. Doskonale się czuję! Spokój i zadowolenie w sercu zachowuję. Doskonale się czuję!  

I tak do … nie. nie do znudzenia. ale do momentu zakodowania w podświadomości.  Aby mieć wiarę i automatycznie kierować energię w stronę pozytywnych przeobrażeń.

Translate »