inny koncept świata

inny koncept funkcjonowania świata Panu Bogu zaproponowałam….

Panie Boże, w kontekście tego, co na świecie dzieje. się…. konflikty, nieporozumienia, nowoczesne biologiczne  metody prowadzące do zmniejszenia liczby ludności  – tego odwiecznego konceptu świata, bazującego na skrajnym dualizmie, serdecznie mam już dosyć. Zresztą nie tylko ja….

Wiesz, pora na radykalną zmianę!

Sorry, że Ci o tym mówię… Ale jest to ważne, weź to, proszę, pod uwagę! Wiesz w świecie materii to jeszcze sens widzę i akceptuję. Rozumiem Cię.

Odwieczne Prawo Natury …Dzień i Noc, Słońce i Księżyc, Kobieta i Mężczyzna, Gorąco i Zimno, Jasno i Ciemno. To Ci się sprawdziło. Zasada przeciwnej polaryzacji, plus i minus – yin i yang,  jakkolwiek (w różnych kulturach odmiennie) określana –  jest jak najbardziej wskazana. Jest okay… niech tak zostanie. Moment…  ale w świecie emocji, w przeniesieniu na życie ludzkie, uwierz Boże, ten skrajny dualizm jest już dłużej nie do wytrzymania, nie do zaakceptowania. Jego destruktywnego wpływu na oblicze świata się doszukuję… widzę i czuję.

Ale Ty… przecież wiesz to samo doskonale…

Panie Boże, podejrzewam… Ty, który w wyższych wibracjach rezonujesz, tego wcale nie czujesz … i to dlatego nie reagujesz. Olbrzymia skrajność… Miłość – Nienawiść, a w efekcie  Pokój i Wojna  i tak przez wieki – w małej skali wojenki, rozgrywki… i w olbrzymiej, globalnej. I tak mamy stale tu i tam – stany zapalne… Niedomówienia, niedopowiedzenia, odrzucenia.

Płaczące małe dzieci…A dzieci – Panie Boże – powinny być stale roześmiane…

Ale Ty… przecież wiesz to samo doskonale…

Chcesz wiedzieć, dlaczego się tak dzieje… dlaczego istoty ludzie popadają w skrajne uczucia.

Tu na Ziemi w strukturze biochemicznej istoty ludzkiej dominuje energia yang, dynamiczna, Jej dominacja związana jest z zaburzeniem pól elektromagnetycznych, wywołanych rozwojem cywilizacyjnym…

Ludzie czy chcą, czy nie,  w większości znajdują się w zakresie tychże negatywnie polaryzujących fal. Telefon, komputer. telewizja, radio działają pozazmysłowo destruktywnie … pobudzająco i  naruszają pole elektromagnetyczne. Również wiadomości docierające do umysłu są w większości negatywne, wyzwalające strach, lęki…  A to vice versa zwiększa wydzielanie  hormonu stresu…

Ta struktura o charakterze dynamicznej  zawładnęła podświadomością ludzką. Stała się nieodzownym ,,narkotykiem”.  Z jednej strony jest negatywna, a z drugiej poszukiwana.. (Cyrk na kółkach!),  Zmysły ludzkie gonią za nią… więcej tego i tamtego. Zaspokojenie pięciu zmysłów stało się pierwszoplanowe. Nie istnienie a zaspokojenie. Żądza władzy, pieniądza…sukces… Za wszelką cenę.

Myślę, a Ty wiesz to (stworzyłeś człowieka na swój wzór),  że nie jest to do końca wina ludzi  i  że nikt nie chce być niedobry. Każdy pragnie być szczęśliwy. Istota człowiecza z natury zaprogramowana jest na dobro, na manifestację pozytywnych uczuć. Ale… nastąpiło naruszenie balansu między yin i yang.  Ludziom z tego względu jest niezbyt łatwo manifestować to, co jest w nich dobre.. Dzieje się tak, dlatego, bowiem  tam, gdzie nadmiar yang, następuje skrajna manifestacja ciemnej strony yin.  Sam widzisz, że ludziom nie jest łatwo…

A można by inaczej…

Ten nowy koncept funkcjonowania istoty ludzkiej na poziomie emocji wyglądałby tak… (koniecznie rozważ to Panie)

dobrze i.jeszcze lepiej. Na przykład – uczucie zadowolenia  i radość. Uczucie sympatii i  miłość.

Wiesz, zmienimy punkt startowy.

Platforma wyjściowa będzie pozytywna. Stworzenia ludzkie w sferze uczuć będą oscylowały blisko środka – punktu balansu między liną yin i yang. Między cieniem i słońcem.

Yin to północna strona góry, to strona cienia… chłodu, pasywności. Yang to południowa strona góry, to strona słońca…ciepła, aktywności. Będąc u szczytu góry łatwiejsze jest przechodzenie z jednej strony na drugą. Bliżej i.. nic się nie przyplącze.

 

Translate »