aby zmysły nie prysły

aby zmysly nie prysły… Co uczynić, aby mieć pod kontrolą zmysł szósty – uczucia.

Pięć podstawowych zmysłów to: zmysł wzroku, słuchu, smaku, węchu i dotyku. Szósty zmysł to uczucie wywołane zadziałaniem pięciu wymienionych zmysłów. Zmysły działają w pojedynkę albo grupowo. Rozpoczyna plejadę zmysłów – zmysł wzroku; inne dźwięk, zapach, smak, dotyk, podążają i to  bardzo szybciutko za nim; dopełniają go.

Oczy są zwierciadłem duszy.

Twoja dusza w największym zakresie odbiera rzeczywistość,  miejsce, ludzi, rozgrywające się wydarzenia, poprzez zmysł wzroku – oczy.  

Umysł świadomy patrzy (fotografuje),  zbiera informacje z otaczającego go świata i  analizuje, ale to umysł podświadomy na nie reaguje. I to według własnego uznania. Przypomina to sytuację, kiedy myślałaś, o tak postąpię (w konkretnej sytuacji), a uczyniłaś wbrew sobie dokładnie nie tak. Innym razem spotykasz osobę, spoglądasz jej w oczy i nagle czujesz dreszcz w splocie słonecznym , w sercu…   Nie rozumiesz, dlaczego tak się dzieje, że  to jedno spojrzenie potrafiło poruszyć biochemią ciała, wyzwolić uczucie sympatii miłości czy . Przecież świadomie nie jesteś otwarta, otwarty  na nowe uczucie, dlatego racjonalnie odrzucasz tę reakcję, ale mimo to, pozostawia to spotkanie ślad w sercu.  Z drugiej strony biegunu – ujrzenie jakiejś osoby wyzwoliło w tobie nieuzasadnioną awersję ( komuś innemu ta osoba wydaje się przesympatyczna). Dlaczego tak różne reakcje.

Dobrze wiedzieć i stale pamiętać, że podświadomość, to siedlisko emocji,  że twoje reakcje wypływają z banku informacyjnego w niej zgromadzonego.

I Ching – Księga przemian mówi:  Patrz, czym się karmisz. Karmienie kojarzy się najczęściej ze zmysłem smaku, z jedzeniem, a nie karmieniem informacjami sfery delikatnej… duszy. I tak stale gromadzimy nowe i nowe informacje… a te nowe nakładają się na wcześniejsze.

Jakie są te wcześniejsze… jeżeli zdarzają ci się częściej wpadki typu, że to podświadomość dominuje nad tobą i narzuca ci  reakcje, przeanalizuj po prostu w ciszy i spokoju, czym  karmiono cię w domu rodzinnym, w szkole – wtedy jeszcze nie miałeś skali wartości i w dobrej wierze brałeś wszystko, co ci oferowano –  i sukcesywnie zastępuj nowymi wzorcami emocjonalnymi.

Podświadomość działa z trzech wymiarów energetycznych (czasowych)

Tu i teraz.

Kiedy już wiesz, jak istotne jest analizowanie tego, co dostarczasz swoim zmysłom…

Jak wspomniałam, cały otaczający nas świat odbieramy i analizujemy poprzez całą ofiarowaną  nam przez naturę gamę zmysłów. Dlatego warto zwrócić świadomie uwagę, co do siebie dopuszczamy… Czemu przyzwalamy przenikać do najgłębszej warstwy naszego Ja, bo materiał tam wprowadzamy. świadomie czy nieświadomie projektuje  – jak w lustrze – w naszym życiu.

 

Translate »