dziwne Hashimoto

 

Prawie każde zaburzenie pracy organizmu ma podłoże psychogenne I tak też jest także z Hashimoto –   zakwalifikowaną jako chorobę z  autoagresji. Co ma znaczyć, że organizm atakuje siebie. Przypomina to trochę sytuację, że zamiast dołożyć komuś, uderzasz właśnie w swoje ciało…Nie do końca zgadzam się z tą teorią,

Według opinii fachowców ze świata medycznego  Hashimoto dotyka osoby, które  żyją w napięciu, w  stresie. Negującym sobie… Pytanie kto nie żyje w  stresie, napięciu? Wszyscy siedzimy na tej samej łódce. (Stresem dla organizmu jest coraz gorszej jakości powietrze, woda i jedzenie; chemia zaburzająca systemy adaptacyjne organizmu).

Hashimoto a podłoże emocjonalne

Myślę, że wiele można osiągnąć, przepracowując Hashimoto na poziomie duchowym poprzez  medytację, modlitwę – przemawianie do własnego systemu samoregulującego – określanego wewnętrznym lekarzem. Tu jest klucz do dokonania  pozytywnych przemian na poziomie komórkowym organizmu.

Silne sugestie przesyłane do podświadomości  typu: Jestem zdrowa!. Czuję się wyśmienicie! Czuję dużą poprawą! Wyglądam fantastycznie? Sformułowania te to przepowiadanie w przyszłość…. to przywoływanie takiego stanu organizmu na poziomie biochemicznym, który wyzwala całą lawinę pozytywnych przemian –  pobudza produkcję wewnętrznych endorfin. Hormony te podobnie jak morfina, działają przeciwzapalnie… Zmniejszenie stanu zapalnego to natychmiastowa poprawa pracy układu neurohormonalnego.. tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, grasicy, trzustki, jajników, jąder i – mistrzyni całego układu – przysadki mózgowej.

medytacja ukierunkowana na zdrowienie

Czyli spokój – medytacja ukierunkowana na zdrowienie (przygotowałam afirmacje*, do skorzystania z  których zachęcam) i…za wszelką cenną  unikaniem stresu związanego z korzystania ze współczesnych zdobyczy techniki – komputera, telefonu… i wielu innych żródeł rozbrajających pole elektromagneyczne organizmu, a tym samym negatywnie wpływających na system immunologiczny.

Należy jednocześnie stale pamiętać o zapobieganiu stanom zapalnym. Zmniejszenie radykalne spożycie  cukru ( zwiększa stan zapalny) z jednoczesnym stosowaniem przypraw działających antywirusowo i antybakteryjnie: takich jak: kurkuma, kolendra, oregano, czosnek.

jeżeli masz uwagi w kontekście … pozbycia się Hoshimoto – napisz. Pomożesz innym.

Melissa Wise lipiec 2018 rok

Translate »