Matko Polko, pokornie proszę, uchroń swoje dziecko!

Migawka z życia

Sklep ze wszystkim i niczym (czytaj, na wszystko chcą złapać), godzina wieczorna, około 19 -19.30. Towarzyszę w zakupach. Im więcej rzeczy, tym mniej widzę – dostrzegam tylko ludzi…

Zobaczyłam pustkę w oczach dziecka…

W wózku spacerowym leżał chłopczyk – około 2-2,5 letni. Mama tegoż bobasa zajęta była – nie. nie dzieckiem, ale oglądaniem… to tego, to owego, machinalnie przestawiała wózek wzdłuż regałów,  nie zaglądając do niego. Była spokojna… dochodził do niej podkład dźwiękowy tego, czym karmiła syna (po dźwiękach gry w strzelania i trafianie).  Czy była świadoma czym!

Miała swój czas, okupiony oddaniem dziecka pod niebezpieczną w skutkach opiekę …… oddawała się rozpuście pożądanie to tego… to owego. To nie jest przeciwko tej kobiecie – to przeciw dominacji takiego charakteru życia. Tyle emocji emanowało z niej.  Gdyby te emocje przelać na dziecko, to pewnie nigdy nie brakowało by mu matczynej miłości!

Dziwne uczucie… Łzę poczułam w oku.  On był naprawdę jeszcze bardzo mały. Pewnie niejeden powie, taki mały, a jaki sprytny, już potrafi. To ja pytam,  co potrafi. Zobaczyłam pustkę w oczach dziecka… Tylko paluszki klawiaturę naciskały…. był doskonale programowany. Retoryczne pytanie na co.

Jezus powiedział, dajcie mi dziecko do szóstego  roku życia, a uczynię go wiernym chrześcijaninem. Współcześnie naukowe uzasadnienie tej materii jest następujące. Dziecko do około szóstego roku życia jest biernym obserwatorem. Jego umysł funkcjonuje na zwolnionych falach – delta. Bierze wszystko .. czym go się karmi na poziomie duchowym’.  zapisuje w podświadomości obrazy i dźwięki. Do zapisów informacyjnych dołączone są emocje.

Pan Jezus pozostawił przesłanie matkom, o tym jak bardzo ważny jest ten okres dla kształtowania osobowości dziecka, .

W polskiej tradycji ludowej znane jest powiedzenie – Czym skorupka  za młodu nasiąknie,..

copyright Melissa Wise vel E.M. Mierzwińska

01.10 2018

… od tej młodej istoty wszystko się zaczyna…. pokój czy jego przeciwieństwo panują na świecie.

Translate »