słowo daję...

 słowo daję … 

mężczyźni mają super pamięć, tyle że sekundową… kobiety zaś wiekową. Oni, rycerze, za chwilę nic  nie pamiętają, tylko się tak dziwnie uśmiechają, udają.  Grają!

 Natomiast, my księżniczki już tam dobrze pamiętamy, że roku pańskiego …  o godzinie… i tu uraczamy  rycerza opowieścią  z zamierzchłych czasów z detalami… 

cytat  z Melissa Wise: Jest jeden sekret atrakcyjności. cz.2 –  Duchowe Podpowiedzi.

 

                                                                 

kobieta a mężyczyzna

Ona i On. odmienne światy… Księżyc i słońce….

Niejednokrotnie te odmienne światy stają naprzeciw siebie – i dochodzi do konfrontacji. Ileż to razy kobieta powtarza daną informację swemu wybranemu mężczyźni… pytając – no , nie pamiętasz. A on zdziwiony odpowiada – nie. No przecież ci mówiłam. Przyłapany na niepamiętaniu, przy którymś kolejnym razie nie neguje, ale uśmiecha się… Nie daj się zwieść… udaje, że wie.

Wiesz… olej to – naprawdę zależy ci na tym – by pamiętał.

Wiesz, uzbrój się w cierpliwość i uświadom sobie , że mężczyźni po prostu tacy są. Ich umysł pracuje inaczej. Funkcjonowanie ich umysłu można  przyrównać do energii wychodzącej na zewnątrz, inaczej mówiąc tej  polaryzacji yang..

Mężczyźni przepuszczają docierające do nich informacje przez logiczną część ich jestestwa, kalkulują na zimno – i zapisują, zresztą na bardzo krótko – w umyśle. A następnie robią miejsce na nowe … i  poświęcają  uwagę następnemu zagadnieniu.

… choć byśmy nie wiem,  jak chcieli zmienić tę odwieczną zasadę. funkcjonowania. świata… nie za bardzo to wychodzi. (Tu. możesz przeczytać  o nowym koncepcie). Z Panem Bogiem meeting zrobiłam….

Dlaczego nie wychodzi,  bo cała natura funkcjonuje na elektromagnetycznej wymianie ładunków przeciwstawnych. Plus i minus. Tylko dzięki temu  otaczający świat ożywia..się. żyje.. oddycha.

Człowiek – na poziomie elektromagnetycznym jest żarzącą się lampą… żarówką.

istota ludzka jest  minimalną cząstką tej doskonałej gry świateł. Człowiek jest  w pewnym sensie na poziomie elektromagnetycznym żarzącą się żarówką. Gdy jesteśmy pełni energii,  emanujemy wspaniałym kolorytem. Lubimy czuć się pełni energii, bowiem ten stan pozwala nam być aktywnymi… realizującymi nasze płynące z serca pragnienia. (Brak kolorytu – to szarość..).

Kobieta kieruje się sercem – mężczyzna – rozumem …

Kobiety bardziej zapamiętują, bo łączą się z daną sytuacją sercem, .a ono jest siedzibą emocji.

Dane sytuacje, te szczególne –  wywołują cały kompleks emocjonalny, który zapisuje się w ciele. I tak sobie zostaje … żartobliwie mówiąc – na wieki. Staje się bagażem ciała … albo lekkim, bo nawiązującym do radosnych przeżyć, albo cięższym –  niepotrzebnie obciążającym ciało, A w następstwie – duszę.

Mężczyzna kierujący się bardziej rozumem – popatrzy jakby z zewnątrz na sytuację, na rozgrywające się wydarzenie i.nie angażując się sferą emocjonalną… szybciej zapomni. Przejdzie mu między uszami. Spłynie po nim.

Kierowanie się rozumem  przypomina koncentrowanie się na chłodno na szczegółach, na przykład budowli, osoby i niebranie całości – duszy tego, z czym mamy do czynienia.

Kierowanie się sercem  to jest przetwarzanie sytuacji przez pryzmat niewidocznych wibracji – to dotykanie duszy. To branie całości. obrazu… koloru, zapachu… to odczucia. To energia o charakterze Yin – skierowana do środka.

… choć byśmy nie wiem,  jak chcieli zmienić tę odwieczną zasadę. funkcjonowania. świata na obecnym etapie ewolucyjnym jest to nieosiągalne dla istoty ludzkiej… nie jest to w zasięgu ludzkich możliwości. Może to i dobrze, kto wie…

Dlaczego o tym piszę… bo dobrze jest mieć świadomości inności myślenia-  reagowania partnera, partnerki – by uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. by nie wpuszczać się w dysputy,,,,

By z szacunkiem obchodzić się z własną energię i przetwarzać ją w coś doskonałego… by skupić się na kreowaniu pięknego świata. Kobieta i mężczyzna – na miarę  swoich ofiarowanych przez naturę właściwości.

Nie reaguj… przenieś się w swój piękny świat.

 

Translate »