... uczuć modelowanie celem poprawy jakości życia!

…. z przymrużeniem oczka, ale skutecznie. Pamiętaj, masz siebie, swoje myślenie. Dzięki świadomej analizie otaczającej cię rzeczywistości i umiejętnym modelowaniu uczuć – masz większą szansę na samorealizację. Jako istoty ludzkie, w cyklu ewolucyjnym obdarowani zostaliśmy możliwością analizowania i dokonywania wyborów, i …umiejętnością wybiegania w przyszłość dzięki wyobraźni. Marzeniom. I to jest fantastyczne – kreuj swój świat w oparciu o satysfakcjonujące cię marzenia!

W poniższym fragmencie w formie pdf – dzielę się z tobą moją sferą uczuciową. 

Melissa Wise: Duchowe Podpowiedzi,,, make up charakteru

bank informacyjny

aby zmysly nie prysły…

Co uczynić, aby mieć pod kontrolą zmysł szósty – uczucia.

Pięć podstawowych zmysłów to: zmysł wzroku, słuchu, smaku, węchu i dotyku. Szósty zmysł to uczucie wywołane zadziałaniem pięciu wymienionych zmysłów. Zmysły działają w pojedynkę albo grupowo. Rozpoczyna plejadę zmysłów – zmysł wzroku; inne dźwięk, zapach, smak, dotyk, podążają i to  bardzo szybciutko za nim; dopełniają go.

Oczy są bankiem informacyjnym dla  duszy.

Twoja dusza w największym zakresie odbiera rzeczywistość,  miejsce, ludzi, rozgrywające się wydarzenia, poprzez zmysł wzroku – oczy.  

Umysł świadomy patrzy (fotografuje),  zbiera informacje z otaczającego go świata i  analizuje, ale to umysł podświadomy na nie reaguje. I to według własnego uznania. Przypomina to sytuację, kiedy myślałaś, o tak postąpię (w konkretnej sytuacji), a uczyniłaś wbrew sobie dokładnie nie tak. Innym razem spotykasz osobę, spoglądasz jej w oczy i nagle czujesz dreszcz w splocie słonecznym , w sercu…   Nie rozumiesz, dlaczego tak się dzieje, że  to jedno spojrzenie potrafiło poruszyć biochemią ciała, wyzwolić uczucie sympatii miłości czy . Przecież świadomie nie jesteś otwarta, otwarty  na nowe uczucie, dlatego racjonalnie odrzucasz tę reakcję, ale mimo to, pozostawia to spotkanie ślad w sercu.  Z drugiej strony biegunu – ujrzenie jakiejś osoby wyzwoliło w tobie nieuzasadnioną awersję ( komuś innemu ta osoba wydaje się przesympatyczna). Dlaczego tak różne reakcje. Dobrze wiedzieć i stale pamiętać, że podświadomość, to siedlisko emocji,  że twoje reakcje wypływają z banku informacyjnego w niej wcześniej zgromadzonego i są bardzo często  zupełnie nie związanego z danym momentem. daną sytuacją. 

Patrz, czym się karmisz…

Karmienie kojarzy się najczęściej ze zmysłem smaku, z jedzeniem, a nie karmieniem informacjami sfery delikatnej… duszy. I tak stale gromadzimy nowe i nowe informacje… a te nowe nakładają się na wcześniejsze.

Jakie są te wcześniejsze… jeżeli zdarzają ci się częściej wpadki typu, że to podświadomość dominuje nad tobą i narzuca ci  reakcje, przeanalizuj po prostu w ciszy i spokoju, czym  karmiono cię w domu rodzinnym, w szkole – wtedy jeszcze nie miałeś skali wartości i w dobrej wierze brałeś wszystko, co ci oferowano –  i sukcesywnie zastępuj nowymi wzorcami emocjonalnymi.

Karmienie duszy…

Jak wspomniałam, cały otaczający nas świat odbieramy i analizujemy poprzez całą ofiarowaną  nam przez naturę gamę zmysłów. Dlatego warto zwrócić świadomie uwagę, co do siebie dopuszczamy… Czemu przyzwalamy przenikać do najgłębszej warstwy naszego Ja, bo materiał tam wprowadzamy. świadomie czy nieświadomie – projektuje jak w lustrze – w naszym życiu.

Melissa Wise  właś.nazw. E.M. Mierzwińska 

maj 2015 rok

 

Translate »