dodaj kolorytu duszy. Uzmysłowij swój wewnętrzny urok.

Dodaj kolorytu duszy. Uzmysłowij swój wewnętrzny urok.

...Koloryt  duszy, określenie może i brzmiące irracjonalnie, wcale takowym nie jest.

Koloryt  duszy wyraża pozazmysłowy odbiór człowieka, jego charakteru, nastawienia, stanu ducha.  Z tą tylko różnicą, że odbierając stan energetyczny człowieka, poziom witalności – nie analizujemy go w kategoriach kolorów.

Najwyżej powiemy.. o jesteś pełen energii, albo zapytamy… co się stało – widząc, a raczej czując – że coś nie gra. Ekstremalne sytuacje nie odzwierciedlają do końca rodzaju energii człowieka. Odwrotnie – to ten stały, przypisany w momencie narodzin charakter energii wpływa na sposób reagowania w różnych, także tych skrajnych sytuacjach życiowych.

energia ludzka zapisana kolorem...

Istota ludzka jest materią ożywioną, dzięki misternemu systemowi elektryczno – magnetycznemu. Przypomina on centralną stację nadawczą ,rozprowadzającą energię po całym ciele, poprzez centralny i poboczny system nerwowy.

Każdy atom w organizmie  egzystuje na specyficznej frekwencji i amplitudzie, które można zapisać w formie koloru i dźwięku.

I w tym kontekście, w perspektywie studiowania wschodniej kosmologii, zachodniej fizyki kwantowej i praktyki, mogę powiedzieć, że ta wrodzona dawka… energii, przekładająca się na całą gamę kolorów, odgrywa kluczową rolę w udoskonaleniu siebie. Bo jesteśmy tak bardzo różnie… ale nikt nie chce być niedobry. Naturalnym stanem istoty ludzkiej jest osiągnięcie spokoju ducha.

A to wiąże się z poczuciem bezpieczeństwa, i na wyższym poziomie socjalnym- osiągnięcie statutu społecznego, przekładającego się na wolność… finansową. Co vice versa otwiera wrota do … wymarzonej krainy. Bo każdy ma swój wymarzony koncept na życie.

Bogactwo to nie tylko sfera finansowa… to dużo więcej. To satysfakcja z tego, co się robi, tworzy, to radość z kontaktów socjalnych, bo bez nich ani rusz.

A nie każdemu to się udaje…

(Usłyszałam pewnego wieczoru w Malezji – od osoby majętnej – Ja mam bogactwo w dacie urodzenia). To niby dlaczego…  można powiedzieć, że jedni to mają, tę umiejętność, a inni nie … Umiejętność generowania bogactwa.

Zajmuję się energetycznym kodem urodzenia, (jak wymiennie nazywam – energetycznym DNA) od ponad 20 lat i rzeczywiście mogę powiedzieć, że jedni tę  umiejętność otrzymali w dniu narodzin… a inni nie.

Ale.. z doświadczenia wiem, że można dodać odpowiednich frekwencji, brakujących w dacie urodzenia, by  uaktywnić mocne cechy charakteru. To charakter, osobowość decyduje o sukcesie. Naturalnie najpierw musi być… myśl… świadomość, że się coś chce osiągnąć.

z miłością o Młodych.

Jaka jest ta istota ludzka, w przypadku której  przypadła ci rola matki, ojca?

Czy zastanawiałeś się, co mu w duszy gra…  Czy dostrzegasz w nim, co dobre… czy koncentrujesz się na przeciwieństwach, czyli na tym, co cię u niego irytuje.

Z doświadczenia pedagogicznego wiem, jak bardzo dzieci – nastolatkowie różnią się od siebie. Porównywałam w myślach dzieci siedzące po przeciwnej stronie w ławkach- do plejad wypełnionych gwiazdami. I muszę powiedzieć, że wszystkie były dla mnie cudne… chociaż niektóre przyciemnione, a inne iskrzące jasnym światłem. Nie miało to dla mnie znaczenia, kochałam i szanowałam każde. I mniej świecące należało po prostu otoczyć zwiększoną dawką zainteresowania.

Jeżeli przypadkiem czyta ten tekst nauczycielka , pedagog – to proszę, pamiętaj koleżanko, że masz szczególną misję do spełnienia…  roziskrzyć gwiazdy, By świeciły pełnym blaskiem, a stanie się tak wtedy, gdy zapomnisz o sobie, i zaakceptujesz, że młody człowiek nie musi wszystkiego umieć, wiedzieć. Daj mu się cieszyć życiem… bo to najlepsza motywacja do nauki. Dobre słowo, pochwała… czasem na wyrost.

Jeżeli mogę, to podzielę się jedną sugestią przy stawianiu ocen, na swoim przykładzie. Każda ocena może być podzielona na pół. Jedna połowa to ocena dla ucznia. A druga połowa  – to dla ciebie. Pomyśl, co zrobiłaś dla tego ucznia… czy rzeczywiście poświęciłaś wystarczająco własnej inwencji, by zmotywować go do nauki. Jaką sobie wystawiłabyś notę  w tym kontekście. Wiesz, ty jesteś integralną częścią tej noty.  Stawisz sobie ocenę.

W moim przekonaniu każdy człowiek jest unikalny i ma niesamowity potencjał … naturalnie sztuką jest ustalić w jakim kierunku i najważniejsze  wyrzeźbić te najpiękniejsze cechy.   Teraz widzisz, jak ważną masz misję do spełnienia… wykreowania iskrzących gwiazd.. byś w dalszej przyszłości lepiej widziała, widział o zmierzchu.

Na zamieszczonym powyżej zdjęciu ukazałam, w formie kolorów wrodzone predyspozycje młodego człowieka. Tak sobie myślę, że doskonałą pomocą pedagogiczną dla nauczycieli była by znajomość koloru duszy młodych ludzi, z którymi mają zajęcia. Otworzyło by to im oczy na osobowość uczniów – pozwoliło by dokładniej poznać i zrozumieć ich zachowania, Reakcje.

Dotyczy ta sugestia i rodziców… i oni -mogli by więcej dowiedzieć o swoim dziecko, poznając jego kolor duszy, inaczej wrodzone uwarunkowania energetyczne  (e DNA). Ktoś zapyta, ale po co… po to, by dostrzegać piękno ofiarowanej ci istoty ludzkiej, niezależnie od napotykanych sytuacji życiowych…

Na zakończenie apel do rodziców… Traktuj swoje  dziecko jak  skarb…jak cudną  gwiazdę, ale która iskrzy najpiękniejszym blaskiem, kiedy odbija się w twych oczach wypełnionych miłością.

Melissa Wise lipiec 2016

 

dodaj kolorytu swej duszy...

…a wszyscy na twój widok staną i dzióbek rozdziawią, jak na widok tęczy nad Jeziorem Genewskim

Translate »