To nie żart. Karmienie kojarzy się najczęściej ze zmysłem smaku, z jedzeniem, a nie karmieniem informacjami sfery delikatnej, duszy.   

Idąc do sklepu, czy zastanawiasz się, co kupić do jedzenia? Zamawiając w restauracji, czy analizujesz, jakie danie wybrać? A jak często zastanawiasz się nad pokarmem duchowym. Zastanawiałaś się w  jakim stopniu sama go wybierasz, a  w jakim jest ci narzucony.

Dobór rodzaju pokarmu duchowego w dominującym stopniu decyduje o zdrowiu emocjonalnym. Determinuje osobowość!

W większości wymyka się spod kontroli, bowiem w każdym momencie i o każdej porze oblegana jesteś przez destrukcyjne informacje. jesteś nimi podstępnie karmiona. Jak owieczka. Jakże często nawet tam, gdzie oczekujesz czegoś dobrego (oglądasz komedię) wślizgnie się  destrukcja  – niesympatyczna reklama!  Niby tylko króciutka scenka,  umiejętnie wrzucona do podświadomości, ale mogąca wyzwolić w przyszłości reakcję, którą sama się zaskoczysz. Dlaczego nietypowo postąpiłaś, (nie według własnej woli),  bo cię tak zaprogramowano.

Zaprogramowano cię na wiele, na to wszystko, co chcą ci sprzedać, A zarabia się najwięcej na seksie, rozrywce, modzie, papierosach, alkoholu…

Na przykład…I ty masz być taka sama, jak ta seksowna modelka z reklamy. Błyszczące włosy, błyszczące usta, błyszczące doklejane paznokcie.  Kult błyszczących kosmetyków (i dorabianych paznokci) zdominował od wielu lat rynek. Masz się świecić. (Kupienie na przykład matowej pomadki było i jest niezłym wyzwaniem, Próbowałam raz, w dużej sieci drogeryjnej kupić takową, bezskutecznie. Ekspedientka z wypiekami na twarzy… jak nawiedzona, przekonywała mnie, że to ładnie, jak usta się świecą,  Nie skomentowałam, ale pomyślałam,.. ale zainfekowana błyszczeniem.

W modzie na błyszczenie, za stawianie ci za kult wzorce zewnętrzne, odprowadzono cię na manowce – pogoni za ułudą szczęścia.

Uwierz, nie musisz się błyszczeć, bądź matowa. Przeznacz więcej czasu na doskonalenie wewnętrzne, na pokarm duchowy i zamiast przyklejać paznokcie, wklej nosek w niebo, spacerując na świeżym powietrzu czy w książki, staranie dobrane i budująco wpływające na twoją osobowość.

Właściwie dobrany pokarm duchowy otwiera oczy na głębsze wymiary istnienia; na twoje prawdziwe ja. Uświadamia ci, że twoja wartość jest faktorem nienaruszalnym i niezależnym od tego czy staniesz się posiadaczką kolejnej szmaty (czytaj. kreacji reklamowanej przez media).

Kontroluj, co dopuszczasz do swojej podświadomości. Ale nie tylko, wiesz, sama przygotuj sobie pokarm duchowy… – tak jakbyś sama dla siebie coś wyśmienitego ugotowała -. w formie  – Pakietu Myśli Uskrzydlających… Pakietu Myśli Motywujących

Metodą prowadzącą do kontrolowania napływających z zewnątrz informacji jest świadoma medytacja.  

Translate »