…  świat zwierzęcy jest klarowny, chociaż zróżnicowany (jasne… w wyglądzie). Kot to kot. a lew – to lew. Wiemy, czego po jednym i drugiem oczekiwać. Zwierzęta są czytelne… od razu wiesz, że lew cię pożre, a kotek zignoruje… i dalej powędruje.

A ludzie, kompletna zagadka. Górnolotnie mówiąc, zagadka istnienia. Niby w wyglądzie tacy sami, a jakże odmienni w sposobie myślenia, reagowania, zachowania.

Bez górnolotności mówiąc – zachowaj daleko posuniętą ostrożność w kontaktach…. bo kotek może okazać się tygrysem.  Obserwuj i nie dopuszczaj za blisko. To zwierze potrzebuje czuć siłę, autorytet. Zresztą nie tylko to zwierzę…

A propos tygryska… dawno, dawno temu. jak byłam jeszcze w szkole, na lekcji historii uczono, że Ryszard Lwie Serce tak był nazwany, bo był bardzo odważny, jak lew.  Patrząc na jego sympatyczną gębę zamieszczoną w podręczniku, uwierzyłam w tę bajkę. Nie wiem, co teraz o nim uczą, ale wiedz…  Nic bardziej błędnego. Ryszardek był bestią… zabijał w wyszukany sposób, wbijając miecz w serce przeciwnika (miał na tym punkcie kota… ulubiona metoda). Dlatego przylgnęło … Ryszard Lwie Serce. Słodkie przezwisko…

Wracając do  Ryszardka… pewnie mamusia mu nie powiedziała, że to nieładnie tak postępować… a wracając do mojej opinie o szkole… żałuję straconego tam czasu.

Walki religijne rozpoczęły się czasowo sporo wstecz… Potem były kolejne.. i kolejne.. i… Dlaczego powielane są te same błądy… myślę, że …. wszystko się obraca i do punktu wyjścia wraca. Na poziomie energetycznym kręcimy się w kółko i stale jesteśmy na początku drogi; dokładnie w tym samym punkcie!

… kotek może okazać się tygrysem, ale nie musi…pomimo to zachowaj daleko posuniętą ostrożność w podchodzeniu do zwierzaka.  Łagodnie zbliżając się, przenikliwie mu w ślipka (w duszę) patrz. Hipnotyzuj stworzenie.

Opanowanie zwierzęcej natury u człowieka jest największym wyzwaniem w cyklu ewolucyjnym… 

 

 

Translate »