Scenka autentyczna z życia.

 

A raz to się kurka Mądrala taaak zaskoczyła… nigdy przepowiedni słuchać nie chciała, a jedynie w istotnych sprawach z I Chingiem (Chińska Księga Mądrości) dyskutowała…. przekomarzała, swoją wolę narzucała:)

A tu masz, babo placek. Zdarzyło się, a było to tak…

Kurka w Gliwicach z wizytą była, za ogrodzeniem domu spokojnie sobie stała, naturą się kontemplowała. Oczka przejrzyste miała… (powietrze przeniknąć chciała).

W pewnym momencie do ogrodzenia Cyganka się zbliżyła i tak do kurki się zwróciła: Cyganka przyszłość ci przepowie.  Kurka przepowiedni za nic nie oczekiwała, a zamiast tego przenikliwie na Cygankę spojrzała, jakaś jej się dziwna kobieta wydała.

I w tym momencie role się odwróciły…  Cyganka kurkę o przepowiednię gorąco poprosiła (dobrze, że między nimi siatka była, bo pewnie by kurkę za piórka chwyciła): Kobieto, ty wiesz, ja to czuję, powiedz mi, czy on mnie kocha, czy do mnie wróci? Kurka z lekka dzióbek otworzyła, to było to, co sercem wyczuła… Zawód miłosny.

Spoważniała, bo doskonale wiedziała (nie na darmo w  objęciach I Chinga sypiała), że cokolwiek jej powie, prawdą będzie albo nie… Prawdą będzie o tyle, o ile Cyganka emocjonalnie w jej słowa się zaangażuje, czyli włączy uczuciowo w proces kreacyjny wydarzeń.

Kurka  improwizowała…. uniosła dzióbek do góry i  w niebo przeciągle spojrzała:  Cyganko, widzisz ten błękit nieba…. w ciągu trzech dni niebieskooki w twoim życiu się zjawi…. tu kurka zrobiła dłuższą pauzę – jak w teatrze grała. Cyganka całą sobą słuchała, a kurka Mądrala kontynuowała …

Wiesz,  on odegra wielką rolę w twoim życiuilekroć będziesz w niebo patrzyła, to będziesz sobie o nim marzyła…  ilekroć smutek w sercu miała, to będziesz go tam widziała.  Kurka urwała – nadzieję Cygance dała  (I o to chodzi… o wyzwolenie energii wiary – źródła pozytywnych zmian w ciele i duszy, Słowa mają taką moc),

Nastała niesamowita cisza, ale już po chwili Cyganka w ukłonach kurce  dziękowała. Oj dziękowała i cała rozpromieniona  dalej powędrowała.  Pewnie przepowiednie stawiała…

Jakie scenariusze życia innym pisała…. Szczęśliwą miłość rozsyłała?

Translate »