Tarczyca –  delikatna jak motyl, reaguje na każde najmniejsze zaburzenie homeostazy w ciele.

W wyniku tempa życia… chcianego czy nie, biochemia wydzielania wewnętrznego nakręca się. Oj,  przyspiesza i coraz częściej cały organizm znajduje się bardziej  w stanie Yang, stanie aktywnym i nierównoważonym odpowiednio stanem Yin – wyhamowującym.  Skrzydełka tarczycy stale tańcują i nie wyhamowują.

Na tym etapie świat należy do nas… jesteśmy dynamiczni, pełni pomysłów, ciągle poszukujący i podążający… bez odpoczynku (lepiej, szybciej, a co tam … i jeszcze jedno wyzwanie).

Tarczycy stan tej podwyższonej aktywności to może się nawet na początku podobać. Dziewczyna kocha życie. Coś nowego, coś innego… Trzepocze skrzydełkami (hormony w nadmiarze produkuje), rozhulana i  roztańczona, woła, patrzcie…  jakie piękne mam ramiona (przytarczyce).

Ale ile można, nawet ona po pewnym czasie pragnie przytulenia. Delikatne skrzydełka tracą koloryt i siłę, ale jeszcze chce…bycia, uczestniczenia, tylko prosi o chwilą zwolnienia.

Niestety, nie jest wysłuchana, organizm przyzwyczaił się do szybszego egzystowania. Reagowania. Momentami próbuje zwolnić, ale mechanizmy samoregulujące zapomniały jak…

Wewnętrzny lekarz pojechał w siną dal… (Nie – on stale jest i tylko czeka na przywołanie.

Według twojej woli się stanie. Czy rzeczywieście Panie!

Tarczyca sama próbuje się ratowć. Zwalnia, i jeszcze bardziej zwalnia… nawet za bardzo. Staje się dziwnie nieaktywna. Rezygnuje nawet z przyjemności radowania się życiem. Ma na to ochotę, ale nie  ma siły. Najchętniej by sobie siedziała… albo spała. Tak się dziewczyna wyhamowała. Yin energia ją zdominowała.

Ale ona nadal chce pofrunąć, popłynąć, zaistnieć, zatańczyć, zaśpiewć. Randkę mieć z całym światem.

Według twojej woli się stanie. Czy rzeczywieście Panie!

Dobrze, masz tację… według mojej woli się stanie. Ale proszę… wycisz świat. Dzięki temu i Tarczyca będzie zbalansowana!!!

To jest destrukcyjne dla świata. Hałas ( energia ludzka jest nim atakowana!), Ty tego nie czujesz. W odmiennych wibracjach energetycznych sobie egzystujesz.

Informuję Cię… cisza to eliksir dla ludzi, dla ich systemu neurohormonalnego. To hałas jest przyczyną osłabienia systemu samoobronnego – immunologicznego. Jak on funkcjonuje prawidłowo, to co tam, żadne wirusy, bakterie.

Powtórzę, wycisz świat.  Ty dasz radę, ja nie. Te wszystkie głośne urzędzenia… Wiesz nie znoszę koszenia traw. Br…. Codzeinnie to tu, to tam…

Panie Spraw, aby zaistniała moda na ręczne koszenie traw…..I bez motocykli, skuterów wrzeszczących.  Czy za dużo proszę. chyba nie. Ale kto wie… 

Mam jeszcze inne prośby, ale o tym następnym razem albo wieczorem powiem Ci do uszka

 

  Wszystko co nam potrzeba do zachowania doskonałego zdrowia mamy w sobie,…

.. tylko jakże często zapominamy o tym. Nie wierzymy, że sami potrafimy najwięcej uczynić dla siebie. Lęk i obawa oddziela nas od kontaktu z wewnętrznym lekarzem – uzdrawiaczem. To destrukcyjne uczucia, za wszelką cenę trzeba odsunąć od siebie. Wyrzucić do kosza albo wyobrazić sobie,, jak wrzucamy je do pędzącej rzeki… jak woda pochłania je. Jesteśmy lżejsi bez tych obaw.

 Naturalnym prawem jest cieszenie się zdrowiem.

Wiedz i pamiętaj, on – twój wewnętrzny lekarz –  stale jest przy tobie … w tobie.. jest nieodłączną częścią ciebie i naprawdę tylko czeka na  gest zapraszający do działania, do zapoczątkowania i kontynuowania procesu uzdrawiającego. Pragnie, abyś wierzyła w jego siłę, abyś miała wiarę.

Ten wewnętrzny lekarz- ta siła kreacyjna- to  element boskości przejawiający się przez ciebie. To niesamowita potęga.

Nie osłabiaj się liczeniem na kogoś…przeniesienie środka odpowiedzialności za twoje zdrowie z poziomu boskości na osobę drugą, to pozbawienie siebie wiary w siły przywracające homeostazę organizmu.  Zawierzenie komuś innemu,  a nie sobie – to z punktu psychologicznego zanegowanie siebie samego. Pozbawienie się woli działania. Możesz zasięgać opinii na temat sposobów leczenia, pytać, szukać, ale na końcu dnia przeanalizuj te wszystkie zdobyte informacje i głęboko się zastanawiając – medytując – modląc,  zwróć się do boskości (inteligencji) w sobie – twego wewnętrznego przewodnika, aby wskazał najwłaściwsze metody uleczenia.

Możesz mieć momenty słabości, kiedy  to potrzebujesz wsparcia – bodźca do wytrwania w wierze wyzdrowienia, ale szukaj tego wsparcia tylko u ludzi ci przyjaznych, u tych którym ufasz. (czasem jedno słowo  budzi na nowo w sercu wiarę… wiarę w siebie).

Naturalnym prawem każdej istoty ludzkiej jest  cieszenie się doskonałym zdrowiem.

Podaję afirmacje – sugestie wpływające korzystnie na proces samouzdrawiania, które można systematycznie  stosować :

Każda komórka mojego ciała wie, co i kiedy uczynić, aby moje ciało doskonale funkcjonowało. Jestem zdrowa i piękna!

Inteligencja mojego ciała stale mnie uzdrawia. Siłę i piękno mi ofiaruje! fenomenalnie się czuję!!!

 

Translate »