Planeta Ziemia potrzebuje dobrego myślenia....

Ziemia potrzebuje dobrego myślenia!.

Nic więcej… Tylko tyle? Aż tyle!!!

Ciągłe podkręcanie, dyskutowanie. Wymądrzanie. Ja mam rację, nie – ja mam rację. I ty masz rację, i ty też. I ty nie masz racji i ty też. To tylko świat wyobrażeń. Poza nim nic nie ma…

Nie ma czegoś takiego jak racja. Jest tylko wolna interpretacja.

Byle nie szkodziła ogółowi… zostawcie te odkrywcze interpretacje sobie. Nie wciągajcie na rozległe drogi prowadzące donikąd, Nie zamulajcie!. Dajcie podążać w spokoju swoimi ścieżkami.

Kiedyś  – dawno temu – pomyślałam sobie , że po prawdzie – tyle światów, ile ludzi. Miliardy… indywidualnych światów; czterowymiarowych pudełek.

Tyle że, tak jak świat zwierząt różni się zewnętrznym wyglądem i od razu wiemy z jakim przedstawicielem tej grupy mamy do czynienia. (lew to lew.  Kot – to kot. Jednego unikasz, a do drugiego możesz się nawet przytulić),  Tak u ludzi sytuacja jest bardziej skomplikowana, Ludzie  z wyglądu zbliżeni,  w sferze wewnętrznej – mentalnej. różnią się niesamowicie.

Patrzysz i do końca nie  wiesz,  z kim tak naprawdę masz przyjemność mieć do czynienia.  Z jakim osobnikiem  – ,, roślinożernym, czy mięsożernym`.  Lepiej być ostrożnym.w kontaktach z ludźmi – miłym, ale zdystansowanym.  I gotowym do  odwrotu. Wtedy i najgroźniejszy przedstawiciel homo sapiens – tak sobe myślę, nie pożre:). Nie zdąży.

Ziemia potrzebuje mądrego menażera!!

Mądre myślenie wzrasta odwrotnie  proporcjonalnie do poziomu stresu. Im mniej stresu, lęku – tym lepiej myślimy. Tym bardziej jesteśmy inteligentni. Mózg perfekcyjnie pracuje.

Dlatego nie dajmy się zastraszać…. ludziom, sytuacjom.

Gdyby Planeta Ziemia przemówiła, to by pewnie o spokój i mądre obchodzenie się z nią – poprosiła.

Jest cierpliwą Matką.

 

 

Translate »