popraw finanse (1)

czy jest w ogóle coś takiego, jak … przepis na pieniądze. 

z pieniędzmi jest jak z wodą

Piszę o tym, bo może pragniesz … potrzebujesz poprawić finanse.

Z pieniędzmi jest jak z wodą – powinna stale płynąć.  Ale. aby płynęła w obu kierunkach – nie tylko od ciebie, ale i  do ciebie,  zobacz, jak to funkcjonuję.

… według wschodniej kosmologii

Według wschodniej  kosmologii –  ten  kto wie,  jak działa wzajemne dopełnianie Yin & Yang i zna zależności miedzy pięcioma formami przemiany – ten ma klucz do fortuny.

Ten ma  zdecydowanie większe szanse na  osiągnięcie wysokiego statutu finansowy. Swoje umiejętności  – mimo braku niebiańskiego szczęścia w tej materii – może wykorzystać do  dosłownie mówiąc,  przyciągania pieniędzy.

na czym polega generowanie pieniędzy

zdradzę, na czym to  polega na poziomie przedmanifestacyjnym.

Wygląda to tak w kategoriach energetycznych..

Pieniądze są zakwalifikowane, przez mistrzów dalekiego wschodu, jako element metal o polaryzacji minusowej (metal Yin). Na poziomie energetycznym do ich przyciągnięcia potrzebny jest element ogień, ale o pozytywnej polaryzacji ( ogień Yang).

Yang przyciąga Yin – i vice versa. Jeśli chodzi o formę przemiany, to dla ognia elementem bogactwa jest właśnie metal.

Yin             ♥           Yang

Metal           ♥           Ogień

proszę zwrócić uwagę…

ogień yang nieodłączny składnik.

Ogień Yang

Ogień, dla którego pieniądze są elementem bogactwa, aby je przyciągał, musi być w swoim charakterze Yang. Czyli płonący płomyk, a nie wypalający się pożar (ogień Yin), bo inaczej to będzie wypalał je, zamiast przyciągnąć do siebie.

Energia Yang to dynamika, stałe podążanie do celu.  Ogień Yang jest synonimem Shen chi, –  energii ludzkiego umysłu i symbolem mądrości, rozsądku, a jednocześnie konsekwentnego postępowania; niezachwianej wiary w realizację celu.

Cechy,  które są nieodzowne do osiągnięcia sukcesu finansowego  to bystrość umysłu, stałe utrzymywanie stanu motywującego do działania. Spokój na zewnątrz, a płonący ogień w .środku.

stan ducha.

I w takim stanie ducha przystępujemy do działania…

1- sfera mentalna

  • pomysł – dokładnie sprecyzowany, zapisy
  • sporządzenie czasowego planu realizacji – tydzień, miesiąc… step by step
  • wyznaczenie docelowego terminu realizacji
  • stała mentalna praca nad projektem

2 – sfera emocjonalna.

  • Sfera ta jest bardzo ważna…może i najważniejsza. Ta strefa związana jest z samoświadomścią – ze sposobem myślenia o siebie – z poczuciem własnej wartości albo i nie. Bo cokolwiek zaplanujesz spełni się, ale  pod warunkiem, że wietrzysz, iż na to zasługujesz  na poziomie podświadomości.  Głębokie poczucie własnej wartości jest energią urzeczywistniającą misternie zaplanowany plan działania… przyciągania sukcesu.

coś na zasadzie ...

Jestem wartościowa-y.  Nie ważne co się zdarzy, czuję się wartościowa – wartościowy  Zawsze daję sobie radę w każdej sytuacji.  Zasługuję na bogactwo, sukces. Wiem, że jestem godna-godny szacunku i poważania… doceniania. Nagradzania.

To komplementowanie siebie to płomyczek energii ognia  – yang.

Lubię pieniądze i pieniądze lubią mnie…. Są zawsze w obfitości przy mnie… Stale płyną w moim kierunku!

3  – sfera duchowa- – sfera ta, to  sięgnięcie do nad- świadomości. Do sfery  najbardziej mistycznej, a  przejawiającej się we wszystkich kulturach.  Medytowanie – modlenie się o zrealizowanie marzeń.

wybór drogi postępowania.

Jeśli dostrzegasz w sferze emocjonalnej poprawienia sfery finansowej, to masz dwie drogi postępowania.

  • pierwsza, którą osobiście nie polecam to – przeanalizowanie, kto i kiedy pozbawił cię poczucia własnej wartości. Ale wymaga to wracania do przeszłości celem usunięcia niekorzystnych struktur myślowych. . Może to być bolesne… lepiej żyć teraźniejszością.

Dodatkowo takie grzebanie w przeszłości to energia wody  yin… A potrzebujesz do sukcesu, pamiętaj – energii ognia yang.

  • druga, którą zalecam, to stworzenie pakietu pozytywnie działających struktur myślowych i programowanie ich w umyśle. Ten sposób jest szybszy i efektywniejszy,  działa na zasadzie silnej autosugestii (pisałam o tej metodzie w Jest jeden sekret), za pomocą której tworzymy nowy system samo-wartości. Nową osobowość.

 

Przyciąganie pieniędzy wymaga dużej dawki wewnętrznej  siły, polegającej na scentralizowaniu i zbalansowaniu predyspozycji mentalnych, emocjonalnych i duchowych.  Sfera emocjonalna … jest najczęściej decydująca o powodzeniu.

Siła wewnętrzna jest potrzebna nie tylko do generowania pieniędzy – ale w  jeszcze w większym zakresie do ich utrzymania przy sobie. 

Fajnie w tym kontekście wyraża się I Ching – ,,musisz mieć siłę, bo zbóje odbiorą”. 

Translate »