Nie daj się rozdrabniać

Nie daj się rozdrabniać. Sprecyzuj cel! Nadaj mu kolorytu… niech błyszczy i rozjaśnia każdy kolejny dzień!

Nie daj się wodzić po bezdrożach prowadzących donikąd. A tak się dzieje, kiedy to zewnętrzny .świat dominuje … przejmuje władzę nad podświadomym umysłem. Tyle informacji dociera do nas zupełnie nic nie wnoszących; zagłuszających naturalne połączenie ze światem duchowym… (którym każdy  został obdarowany).

Umysł przypomina labirynt pełen szerokich i wąskich dróg, ścieżek, odnóg. Im bardziej kontrolujemy jego funkcjonowanie – podążamy wyznaczonym traktem, może chwilami tylko przystając, ale nie gubiąc się w jego zakamarkach – tym większą mamy szansę na realizację celów.

Aby nie gubić z oczu celu ( pragnienia, życzenia)  wyobrażamy go sobie jako latarnię migocącą pięknymi kolorami. Dzięki temu nasze serce… zmysły będą zawsze kierowały się w jego stronę. Mamy go stale na horyzoncie… nikt i nic nie jest w stanie go  przyćmić  na dłużej. Żadne sytuacje życiowe nie odprowadzą cię za daleko od skupienia się nad swoim życiem.

Poznanie innych – to inteligencja. Poznanie siebie – mistrzostwo!  (Lao Tzu).  

Tak, poznanie siebie – jest niełatwą sztuka!  

Wyznaczając cel, jakże często coś nas wstrzymuje przed realizacją. Są to wewnętrzne blokady, które zawdzięczamy wychowaniu do szóstego roku życia  – tworzenia się osobowości i przebiegowi edukacyjnemu. często zastanawiamy się,  czy jesteśmy godni wyznaczony cel osiągnąć.  Od strony psychologicznej sugeruje się, abyśmy siebie przekonali, że jesteśmy na tyle wartościowi, aby zrealizować tenże cel. Każdy cel.

Może najpierw o tym, czy jesteśmy wartościowi. 

Bez bawienia się w psychologię… Proponuję odwrócić tą kwestię i po wyznaczeniu celu pomyśleć , czy  jest on nas godny! Czy warto dla niego poświęcić  czas i emocje. Takie podejście ustawia na korzystniejszej pozycji, buduje zaufanie do siebie.  (Bo że jesteś godny, godna – jest oczywiste!).

Determinacja w osiągnięciu celu decyduje o jego sukcesie. Słowo determinacja można zastąpić słowem ogromne pragnienie. Jeśli coś naprawdę pragniemy, to całą osobowością jesteśmy w to zaangażowani.

 

 

Translate »