Nie daj się rozdrabniać. Sprecyzuj cel! Nadaj mu kolorytu.

Sprecyzuj cel! Nadaj mu kolorytu… niech błyszczy i rozjaśnia dzień!.

Nie daj się wodzić po bezdrożach prowadzących donikąd.

Dlaczego to mówię, bo tak się dzieje, kiedy to zewnętrzny .świat dominuje … przejmuje władzę nad podświadomym umysłem. Tyle informacji dociera do nas zupełnie nic nie wnoszących; zagłuszających naturalne połączenie ze światem duchowym... (którym każdy  został obdarowany)

 

Umysł przypomina labirynt pełen szerokich i wąskich dróg, ścieżek, odnóg. Im bardziej kontrolujemy jego funkcjonowanie,  podążamy wyznaczonym traktem, może chwilami tylko przystając, ale nie gubiąc się w jego zakamarkach – tym większą mamy szansę na realizację celów. Funkcję kontrolującą, korelującą reakcje podświadome –  pełni umysł świadomy.

Aby nie gubić z oczu celu ( pragnienia, życzenia)  wyobrażamy go  sobie jako latarnię migocącą pięknymi kolorami. Dzięki temu nasze serce… zmysły będą zawsze kierowały się w jego stronę. Mamy go stale na horyzoncie… nikt i nic nie jest w stanie go  przyćmić  na dłużej. Żadne sytuacje życiowe nie odprowadzą cię za daleko, od skupienia się nad swoim życiem.

Poznanie innych – to inteligencja. Poznanie siebie – mistrzostwo!  (Lao Tzu).

Tak, poznanie siebie nie jest łatwą sztuka!   Pomocne jest w tym poznanie swego kodu urodzenia!

Wyznaczając cel, jakże często coś nas wstrzymuje przed realizacją. Są to wewnętrzne blokady, które zawdzięczamy wychowaniu do szóstego roku życia  – tworzenia się osobowości i przebiegowi edukacyjnemu. często zastanawiamy się,  czy jesteśmy godni go osiągnąć.  Od strony psychologicznej sugeruje się, abyśmy siebie przekonali, że jesteśmy na tyle wartościowi, aby zrealizować tenże cel. Każdy cel.

Może najpierw o tym, czy jesteśmy wartościowi.

Bez bawienia się w psychologię… Proponuję odwrócić tę kwestię i po wyznaczeniu celu pomyśleć: Jest on nas godny! jest on ciebie godny. Czy warto dla niego poświęcić czas i emocje. Takie podejście ustawia na korzystniejszej pozycji, buduje zaufanie do siebie.  Bo że jesteśmy godni, bo że jesteś godny, godna – jest oczywiste!!!

Determinacja w osiągnięciu celu decyduje o jego sukcesie. Słowo determinacja można zastąpić słowem ogromne pragnienie. jeśli coś naprawdę pragniemy, to całą osobowością jesteśmy w to zaangażowani.

 

Translate »