intrygujący związek...

intrygujący związek, ale ten miłosny

Znane jest powiedzenie – nie pasują do siebie jak ogień i woda. Jak czarny i czerwony. Na podstawie mojej praktyki mogę powiedzieć, że związki uczuciowe ludzi urodzonych w roku ognia i wody są bardzo szczęśliwe… chociaż burzliwe.  Albo inaczej – dynamiczne.

Ludzie urodzeni w roku ognia z natury są kreatywni, ale nie zawsze wytrwali w realizacji .. i wtedy doskonale uzupełnia ich partner – woda, konsekwentnie doprowadzający do manifestacji planów. Związki takie tworzą doskonały team.

Inaczej  wygląda sytuacja w relacjach zawodowych. Konstelacja ogień i woda sprzyja powstawaniu na bazie realizacji planów w firmie – tych krótkoterminowych i długoterminowych – sytuacji stresogennych, niepotrzebnych nieporozumień czy animozji.  Zmniejsza efektywność. Na początku dominuje osoba urodzona w roku ognia, ale jeżeli sytuacja przeciąga się w czasie, osoba urodzona w roku wody przejmuje pałeczkę.

Ale w pracy chodzi o zgrany team…O tym, jak sposób uzdrowić sytuację, by obie osoby zajęły się efektywną pracą, a nie traciły energii na wzajemną walkę-  w nagraniu poniżej.

Więcej o sferze uczuć….

Translate »