scenariusz istnienia

Obecny czas, inny w charakterze egzystowania,  jest momentem rodzenia się nowej wersji istnienia cywilizacji ludzkiej.

Te zmiany są wymuszone na istocie ludzkiej. Dobrowolnie nikt za bardzo nie chce zmian… jest mu dobrze i. czuje się bezpiecznie z tym co zna, co czyni każdego dnia. A że cywilizacja zaproponowała coraz więcej uzależniających przyzwyczajeń, nawyków, to stało się tak – jak jest. Ludzie. uzależnieni od hormonu stresu – wszędzie. go poszukują.

Z jednej strony –  nikt nie lubi stresu i większość z nas ma świadomość jego destruktywnego wpływu na ciało i psychikę, ale z drugiej podświadomie go przywołujemy…. wywołujemy sytuacje wyzwalające hormon nakręcający –  hormon stresu.

I tak jak od alkoholu, czy papierosów, czy niewinnej czarnej czekolady, czy czosnku – cywilizacja ludzka stała się uzależniona od hormonu stresu.

Tak jak było do tej pory, być już nie może – oddaliliśmy się za daleko od siebie… Główną rolę przejęła energia yang, ta dynamizująca i nakręcająca – stała się na tyle dominującą, że  energią yin –  ta wyciszającą, ma małe szanse na ,,dostanie się do głosu`.

Pisałam w jednym z wcześniejszych tekstów przed paroma laty  o nowym koncepcie istnienia świata. Energia o wymiarze yin to wewnętrzne Ja – to sięganie do skarbnicy wewnętrznej mądrości.  cdn

Translate »