…szybko dojdziesz do wniosku, że chudnięcie jest swoistym dodatkiem do pracy nad sobą, i że bardziej interesujący jest proces doskonalenia siebie, nie tyle wyglądu ale charakteru; stawania się mądrą życiowo.

Bo możesz schudnąć możesz być zgrabna, możesz być piękna, i ….możesz nie być szczęśliwa.

Abyś dała sobie szczęście, w pewnym sensie każda nadwaga jest przejawem pobłądzenia, odchdzanie jest szukaniem potwierdzenia, powinnaś się cenić. Powinnaś nauczyć się sama siebie bardzo cenić, aby inni cenili ciebie. Jeżeli tego ci brakuje, proponuję ci zabawę w damę.

Zabaw się w granie damy – przyjmij rolę damy nie w tym pojęciu, że masz nosić kapelusze, graj rolę nowoczesnej damy z fantastyczna talią, w dzinsach i w białej bluzce, ale co jeszcze równie ważne…myślę…jeszcze ważniejsze – wypracuj u siebie zachowanie i reakcje jakie przystoją damie.

Zachowuj się dostojnie w każdej, nawet skrajnej sytuacji. Po prostu – nie okazuj emocji. Uśmiechaj się. Damie przystoi uśmiech… W ten sposób ustawisz się w wysokim miejscu – Zyskasz szacunek i inni będy musieli się bardzo wysilić, aby cię dosięgnąć.

Czuj się damą! Delektuj się chodzeniem… Prawa noga..lewa noga…płyń… z wdziękiem przemieszczaj się. Głowa uniesiona, nosek zadarty do góry, oczy dotykają blasku nieba… Tak zachowując się – wyrażając na zewnątrz, zdystansujesz od siebie to, co nie jest dla ciebie korzystne. I otworzysz czarodziejskie wrota do upragnionej krainy.

Nie bądź w zasięgu – ustaw się w wysokim miejscu. – definitywnie lepsza perspektywa

Translate »