Gdyby wtedy (w liceum) kurka Mądrala czasopismo Playboy znała, to by redaktorom tejże gazety namiar na nauczycielkę od geografii niechybnie dała! Niechby się tam kobieta wyżywała,  Pewnie do szkoły po sesji zdjęć nigdy by nie wróciła.

Pewnie by profesję zmieniła. Może by jakiemuś bogatemu chłopu piersiami w głowie zawróciła… .i kurka by się jej ze szkoły pozbyła.

Niestety… ona nadal w szkole trwała. Kurka obrażona na nauczycielkę była, i za to – że ją niesprawiedliwie oceniała, i za to, że po prostu despotką była. Na następnej lekcji kurka  jak mumia siedziała, absolutnie się nie zgłaszała, a w sercu mocno pazurkami radości… energii życia się trzymała, chociaż nauczycielka z tego uczucia ją – i innych uczniów – okradać chciała.

Apel – Kochane Dzieci, Młodzieży, Studenci – nie dajcie sobie odbierać radości życia przez tych, którzy powinni budować waszą osobowość! Wierzcie w siebie! 

Coż więcej dodać,  Kurka Mądrala w napięciu czekała... jak do tablicy będzie wywołana; do batalii się przygotowała. I tak się stało,  była wywołana i bez końca odpytywana… i na tej lekcji i prawie każdej następnej… przy tablicy kurka stała  albo z ławki do odpowiedzi była wyrywana. Nauczycielka ciągle szukała, czego kurka nie wiedziała. Ale się nie doszukała… Nie trudno się dziwić, że kurka Mądrala jak Wikipedia była… na pamięć mapę fizyczną całego świata znała… i na pamięć recytowała i na mapie  na  wyrywki to taką rzekę, to taką nizinę, równinę itd… pokazywać miała.

Nastały dni, tygodnie… i deszczem padało i śniegiem sypało i przebiśniegi pyszczki wychylały i kasztany zakwitały…. a nauczycielka nadal szukała, czego kurka Mądrala ewentualnie nie wiedziała, aż w końcu skapitulowała… i na świadectwie – piątkę dała!

Tak jak sobie kurka życzyła  – twoje życzenia są samospełniającą się przepowiednią!  -piątka na świadectwie z geografii była, ale kurka prawdę mówiąc, to tak do końca się z tego nie cieszyła…. ten przedmiot  – ze względu na podejście pedagogiczne nauczycielki – sympatią nie darzyła…

Czemu kurce Mądrali się to udało… Mama zawsze tak do  niej mówiła –  Księżniczko, jesteś mądra, dasz sobie radę! Mało tego, ona w to wierzyła… sugerowała. co podświadomie kurka kodowała. Gdzieś w głębi serca wiedziała, że może liczyć tylko na siebie…  Dasz sobie radę…ciągle do niej wracało. I siłę do pokonywania ….dawało! (Poza tym… ocenami kurki zupełnie w domu się nie interesowano).

Zapamiętaj – Twoje życzenia są samospełniającą się przepowiednią!  Nie ma innej siły kreacyjnej. Tylko TY… Życzę, abyś na swojej drodze życiowej spotykała tych, którzy będą cię wspierali w kreowaniu świata, o jakim marzysz!

 

 

 

 

Translate »