intensywny zielony

świadome skierowanie energii myśli na sukces...

Na początku była myśl…a potem słowo.

Dzisiaj, 14 marca dominuje doskonała energia określana mianem Inteligencja Uniwersalna, a przejawiająca się w kreatywności i większą możliwością sukcesu; trafnym planowaniu i zarządzaniu.

Te wszystkie pozytywne aspekty są dostępne dzisiaj dla każdego. Wypada to sobie uświadomić i uaktywnić wizjonerskie myślenie, a sukces murowany!

Super dzień w biznesie jak i  i na niwie prywatnej.

Dzisiaj będzie odczuwalne współzawodnictwo; energia kreatywności jest mocno ekspandująca.

Efekt tego to ,, przeciąganie na swoją stronę”…ja mam rację.  A że w życiu nie chodzi o rację, ignorujcie te sytuacje i koncentrujcie się na swoich celach.

Kolorem Szczęśliwym wtorku … idealnie dopełniającym jego wibracje energetyczne jest intensywna zieleń.

Zieleń jest również dzisiaj kolorem energii BOGACTWA.

Dobrym kolorem jest dzisiaj również biel. Urodzeni z 6 i 7 na końcu daty roku, gdyby intuicyjnie nie współgrali z zielenią, mogą ją zastąpić białym kolorem lub beżem. Zresztą każdy.

dobrego dnia…

Kolor jest światłem, a światło to życie.

Tradycyjna Medycyna Chińska a zieleń

Tradycyjna Medycyna Chińska a zieleń…

Kolor zielony obrazuje element drewna.

W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej  wątroba i woreczek żółciowy zakwalifikowane są do tego elementu.

W pojęciu Zang FU, uwzględniającego podział ludzkich organów na  pełne – pasywne i puste – aktywne, wątroba to organ yin,  a jej uzupełnieniem yang, jest woreczek żółciowy. Obu tym organom przypisany jest kierunek geograficzny Wschód.

Wątroba pełni funkcję kumulującą i oczyszczającą krew. Jej sprawne funkcjonowanie decyduje o lekkości nóg, sprawności rąk, o giętkości ciała.  Każdy ruch możliwy jest dzięki rozsyłaniu przez wątrobę krwi do zaangażowanych w wykonanie go mięśni. W momencie spoczynku, bezruchu – krew wraca do wątroby.

Wątroba to ważny ,,zawór” kontrolujący wypływ i przypływ krwi.  Jest to szczególnie ważne w kontekście serca, którego wątroba jest ,,matką”. Jej kondycja, sprawne i odpowiedniej ilości, i jakości (dobrze oczyszczonej) krwi rozprowadzanie po ciele, wpływa istotnie na funkcjonowanie serca.   – Dobrej jakości krew – to sprawne serce. A o jakości krwi, warto pamiętać, decyduje właśnie wątroba.

Według TCM wątroba otwiera się w oczach. Wyraziste oczy świadczą o dobrym jej funkcjonowaniu, o czystej krwi. Także kondycja paznokci jest tego objawem.

Warto ze względu na ogólne zdrowie i urodę z sympatią się z wątrobą obchodzić…

Wątroba ma niesamowicie duży wpływ na kondycję emocjonalną, mentalną i psychiczną.  Dysfunkcja funkcjonowania wątroby prowadzi do depresji i innych zaburzeń. Negatywne sny są też tego przejawem. Wątrobie, pośrednio sercu, szkodzi złość, która uniemożliwia logicznie myślenie.

Natomiast ,,lekka wątroba”, to sensowne, kreatywne myślenie. Ludzie ze zdrową wątrobą mają pozytywne, kolorowe sny.

Kolorystycznie wątrobie odpowiada ciemna zieleń, a woreczkowi żółciowemu, jasna intensywna. Intensywna zieleń kwitnących drzew to wiosna, to zapowiedź nowego życia. To energia ekspandująca.

Zieleń – przypisana czakrze czwartej,  SERCU -uznawana jest we wszystkich kulturach jako kolor uzdrawiający. Moc takową posiada zieleń o polaryzacji yang.

 

 

 

Translate »