Tarczyca –  delikatna jak motyl, reaguje na każde najmniejsze zaburzenie homeostazy w ciele.  W wyniku tempa życia… chcianego czy nie, biochemia wydzielania wewnętrznego nakręca się (przyspiesza) i coraz częściej cały organizm znajduje się bardziej  w stanie Yang, stanie aktywnym i nierównoważonym odpowiednio stanem Yin – wyhamowującym.  Skrzydełka tarczycy stale tańcują i nie wyhamowują…

Na tym etapie świat należy do nas… jesteśmy dynamiczni, pełni pomysłów, ciągle poszukujący i podążający… bez odpoczynku (lepiej, szybciej, i jeszcze jedno wyzwanie). Tarczycy stan tej podwyższonej aktywności to może się nawet na początku podobać. Coś nowego, coś innego… Trzepocze skrzydełkami (hormony w nadmiarze produkuje), rozhulana i  roztańczona, woła, patrzcie…  jakie piękne mam ramiona (przytarczyce). Ale ile można, nawet ona po pewnym czasie pragnie przytulenia. Delikatne skrzydełka tracą koloryt i siłę, ale jeszcze chce…bycia, uczestniczenia, tylko prosi o chwilą zwolnienia.  Niestety, nie jest wysłuchana, organizm przyzwyczaił się do szybszego egzystowania. Momentami próbuje zwolnić, ale mechanizmy samoregulujące zapomniały jak… Wewnętrzny lekarz pojechał w siną dal…  cdn pora na wodę… gorącą i ..

cdn… (sorry odeszłam od pisania, trochę dlużej, jak planowałam)

Nasz wewnętrzny lekarz, to najpotężniejszy instrument samouzdrawiania, wypada mu tylko ufać bezgranicznie i nie za wiele przeszkadzać. Funkcję dopełniającą do wyzwolenia naturalnych sił regulujących pracę organizmu spełnia homeopatia.