Kto lubi koguta? Koguty? A właśnie 2007 – rok to rok pod znakiem Ognistego Koguta!. (urodzeni 1957, 2017).

Kogut jest nielubianym zwierzęciem… ptakiem. No chyba, że w rosołku czy z rożna… Zarozumiały, arogancki, chcący przewodzić. Tak jest odbierany.  Niektórzy boją się kogutów.

Niesłusznie, bo kogut to wspaniała osobowość. Uwielbia wiedzę, nie lubi być prowadzony, sam lubi przewodzić. Po prostu jest 100 procentowym przywódcą i indywidualistą, i to może wzbudzać kontrowersje w jego odbiorze.

Zrobiłam kiedyś matrix na podstawie wszystkich znaków zodiaku i wyszło, że koguty są najmniej lubiane. Najtrudniej  im się odszukać w związkach. Nie to że nie chcą, tak są odbierane;  często zazdrością otoczone. (wrócę do tego ). Dla przykładu zające, smoki, psy, świnie, małpy, w 80-90 procentach tworzyły przyjacielskie relacje z pozostałymi znakami. Kiedy koguty w tej skali porównawczej – w relacjach międzyludzkich – osiągały maksymalnie  40 procent (naprawdę niewiele).  W relacjach biznesowych koguty wypadły lepiej… 70 procent. Ten wyższy procent wynika z tego, że kogut z natury jest inteligentny i ma świadomość, że aby przeżyć, trzeba się dostosować … przynajmniej na niwie zawodowej jest to nieodzowne. Ale uwaga,  dwa koguty  pracujące w firmie to ,, katastrofa”’. Niezależnie od swojej woli, na podświadomym poziomie będą stale konkurować ze sobą, zamiast koncentrować się na twórczej pracy dla firmy. Z drugiej strony polecam szefom firm zatrudniać ludzi z pod znaku Koguta, bo wnosi odkrywcze idee, jest pracowity. Jest wizjonerem pasuje do niego powiedzenia: Sięgaj – gdzie wzrok nie sięga.

Na Dalekim Wschodzie kogut jest wysoko notowany w skali zodiaków – na drugim miejscu. Reprezentuje mądrość. Jest jej symbolem.

Wracając do tegorocznego  koguta…

Jego energetycznego wpływu na wydarzenia roku. Jest on ognistym indywidualistą -i w kontekście tego może się zdarzyć, że  ludziom  będzie trudno znaleźć wspólną linię postępowania. Każdy będzie myślał, że jest mądrzejszy… najmądrzejszy  i będzie próbował  przeforsować swój punkt widzenia.

Nie można jednak zapomnieć, że kogut to symbol mądrości  I oby ta właśnie cecha –  mądrość uzewnętrzniła się w myśleniu polityków, a tym samym w wydarzeniach politycznych tego roku.

Zadałam retoryczne pytanie  – kto lubi koguty… One są nielubiane, bo wiedzą często za wiele. Urodzeni erudyci szczycą się wiedzą z przeróżnych dziedzin. A kto lubi mądrzejszego od siebie.

Dlatego koguty… udawajcie lepiej niedorobionych (jak Kurka Mądrala).  Zostawcie wiedzę dla siebie… to jak następnym razem zrobię matrix… procentualnie będziecie bardziej lubiani.  Zostawcie wiedzę dla siebie a w miarę możliwości wykorzystajcie ją dla dobra ludzkości.

..trochę o pokarmie boskim – MIłości.

Koguty w miłości są czułe i mają zapotrzebowanie na permanentne okazywanie im uczucia. (Na biochemicznym poziomie koguty to  element metal o polaryzacji minusowej, czyli chłód szukający ogrzania) . Chcą być ,,pępkiem świata”, tylko  oni. Są bardzo zazdrośni.  Kogucik  pragnie błyszczeć w oczach partnera. Zresztą nie tylko w oczach partnera, lubi się podobać. Najlepszymi partnerami dla Koguta  węże i i woły.  Węże są zafascynowane kolorytem piórek Kogucika. (efekt hipnotyzujący), Czemu woły mu pasują… bo wół jest nieruchawy i kogucik zrobi z nim co chce.  Zresztą nie tylko z nim… i z lwem też kogucik daje sobie radę… Koguciki są bardzo inteligentne!

koguty urodzone w:

  • 1945 kogut drewno
  • 1957 kogut ogień
  • 1969 kogut ziemia
  • 1981 kogut metal
  • 1993 kogut woda
  • 2005 kogut drewno

Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje. jak mówi staropolskie przysłowie! Koguciki należą do tych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Translate »