Inny – Nowy KONCEPT świata  Pan Bogu zaproponowałam…

Panie Boże – w kontekście tego, co na świecie się dzieje… stałe konflikty, tego konceptu świata, bazującego na skrajnym dualizmie, serdecznie dosyć już mam. Wiesz, pora na radykalną zmianę!

Sorry, że Ci o tym mówię… Ale jest to ważne, weź to, proszę, pod uwagę!

Wiesz, … w świecie materii to jeszcze sens widzę i akceptuję. Rozumiem Ciebie. Odwieczne Prawo Natury …Dzień i Noc, Słońce i Księżyc, Kobieta i Mężczyzna, Gorąco i Zimno, Jasno i Ciemno. To Ci się sprawdziło.

Zasada przeciwnej polaryzacji, plus i minus – yin i yang,  jakkolwiek (w różnych kulturach odmiennie) określana –  jest jak najbardziej wskazana. Jest okay… niech tak zostanie.

Moment…  ale w świecie emocji, w przeniesieniu na życie ludzkie, uwierz Boże, ten skrajny dualizm jest już dłużej nie do wytrzymania, nie do zaakceptowania. Jego destruktywnego wpływu na oblicze świata się doszukuję… widzę i czuję.

Ale Ty  przecież wiesz to samo doskonale…

A może Boże, podejrzewam… Ty, który w wyższych wibracjach rezonujesz, tego wcale nie czujesz … to dlatego nie reagujesz?

Olbrzymia skrajność… Miłość – Nienawiść, a w efekcie  Pokój i Wojna  i tak przez wieki – w małej skali wojenki, rozgrywki… i w olbrzymiej, globalnej. I tak mamy stale tu i tam – stany zapalne… Niedomówienia, niedopowiedzenia, odrzucenia. Płaczące małe dzieci…

A dzieci – Panie Boże – powinny być stale roześmiane…

Ale Ty… przecież wiesz to samo doskonale…

Chcesz wiedzieć, dlaczego się tak dzieje… dlaczego istoty ludzie popadają w skrajne uczucia.

Na Ziemi w strukturze biochemicznej dominuje energia yang, dynamiczna, Jej dominacja związana jest z zaburzeniem pól elektromagnetycznych wywołanych rozwojem cywilizacyjnym…

Istoty ludzkie czy chcą, czy nie chcą –  w większości są w zakresie tychże negatywnie polaryzujących fal. Telefon, komputer. telewizja, radio – działają pozazmysłowo destruktywnie … pobudzająco. Drażniąco. Również wiadomości docierające do umysłu są w większości negatywne… czyli aktywujące strach, obawy…  Reakcje organizmu wydzielające hormony stresu…

Ta struktura o charakterze dynamicznej  zawładnęła podświadomością ludzką… stała się nieodzownym ,,narkotykiem”.  Z jednej strony jest negatywna, a z drugiej poszukiwana.. (Cyrk na kółkach!),  Zmysły ludzkie gonią za nią… więcej tego i tamtego. Zaspokojenie pięciu zmysłów stało się pierwszoplanowe. Nie istnienie a zaspokojenie. Żądza władzy, pieniądza…sukces… Za wszelką cenę.

Myślę, a Ty wiesz to (stworzyłeś człowieka na swój wzór),  że nie jest to do końca wina ludzi  i  że nikt nie chce być niedobry. Każdy pragnie być szczęśliwy. Istota ludzka z natury zaprogramowana jest na dobro, na manifestację pozytywnych uczuć. Ale… nastąpiło naruszenie balansu między yin i yang.  Ludziom z tego względu jest niezbyt łatwo manifestować to, co jest w nich dobre…. (Tam, gdzie nadmiar yang następuje skrajna manifestacja ciemnej strony yin).

Nowy Koncept funkcjonowania istoty ludzkiej na poziomie emocji wyglądałby tak… (koniecznie rozważ to Panie)

dobrze i…  jeszcze lepiej. Uczucie zadowolenia  i… radość. Uczucie sympatii i … miłość.

Wiesz, zmienimy punkt startowy. Platforma wyjściowa będzie pozytywna. Istoty ludzkie w sferze uczuć będą oscylowały blisko środka – punktu balansu między liną yin i yang. Między cieniem i słońcem.

Yin to północna strona góry, to strona cienia… chłodu, pasywności. Yang to południowa strona góry, to strona słońca…ciepła, aktywności. Będąc u szczytu góry łatwiejsze jest przechodzenie z jednej strony na drugą.

 

Translate »