to szczególna okazja do uzmysłowienia sobie, jak istotne jest dbanie o siebie,

Nie przegap – 7 października –  Dzień Talii – przyłącz do świętowania! (następny 7 marca*). Hasło dna… Praca nad Talią jest wielką frajdą!   Hasło na życie…  Talia moją wizytówką!

Dzień Talii to dzień poświęcony odkryciu na nowo radości istnienia… Radości życia!  Uświadomienia sobie własnej wartości!  ( O czym pisałam tu ).

Tego dnia stajemy się jeszcze piękniejsze niż zwykle… budzimy się w doskonałym samopoczuciu. Otwieramy okno i oddychając głęboko… ćwiczymy parę minut.  Następnie chłodny prysznic i robimy się na bóstwo. Ubieramy się we wcześniej przygotowany strój,  w którym czujemy się doskonale i dzięki któremu możemy bardziej wyeksponować naszą talię; podkreślić ją paskiem albo szarfą.

Dzień Talii to  dzień skierowania do środka… rozkoszowania się życiem poprzez:

  • uświadomienia sobie potęgi właściwego – pięknego chodzenia
  • uświadomienia sobie potęgi spokojnego głębokiego oddychania
  • uświadomienie sobie potęgi pozytywnego myślenia (związanego ze sposobem poruszania

Dzień Talii  – to  świadome  praktyczne zastosowanie powyższych zasad…

Co ma chodzenie do myślenia… ma i to bardzo, ale to bardzo dużo.  Jak będziesz pięknie chodziła, siadała, stała… to będziesz także spokojniej (głębiej oddychała) efektywniej myślała… świadomie myślała. Będziesz myśli i słowa wypowiadane kontrolowała!

Dlatego namawiam, abyś tego dnia (gdziekolwiek będziesz podążała) czerwony dywan rozciągany przed sobą widziała. Czuj się jak na wybiegu….Idź pięknie…. uśmiechaj się, czuj się,tak,  jak byś była zewsząd obserwowana i fotografowana.  Raduj się ISTNIENIEM. Czuj się wartościowa!!!  

   … wszystko jest proste, łatwe – i dla ciebie osiągalne!

                                   Tylko pięknie: chodź, siedź, mów, myśl!

Chodzi o to, abyś szczęśliwa była… abyś sama dla siebie źródłem szczęścia była!!!

 Melissa Wise


*-zaproponowałam dwa terminy, ale myślę, przydalo by się trzy razy w roku świętować. … Przyswojenie dobrych obyczajów wymaga częstszego praktykowania! Może zaproponujesz mi termin trzeci…

 

 

Translate »