(na dzisiaj) szczególnie zalecanego.

Kolor biały jest doskonały.

Kolor biały jest doskonały, bowiem zawiera w sobie całą gamę barw – na zdjęciu dostrzegalne. Prawie dostrzegalne… widoczna jest kolorystyka bardziej wychładzająca .. mająca tendencję –  pod wpływem niskiej temperatury pójścia  w kierunku  niebieskiego i fioletu. Ale to nie znaczy, że rozchodzące się światło nie zawiera pozostałych cieplejszych kolorów tęczy….zieleni, czerwieni.  Kolory to związku chemiczne, które odczytujemy jako konkretną barwę. O tym, jaki kolor widzimy, decydują warunki atmosferyczne i indywidualny potencjał percepcyjny.

Na planie Ba qua (układ świata w systemie wschodniej kosmologii) kolor biały znajduje się  Zachodzie i Północnym- Zachódzie.

Zachód – to miejsce najmłodszej  córki – Tui. To jezioro i organ usta. Biel symbolizuje młodość, umiejętność wysławiania się, pozyskiwania uznania i satysfakcji w tenże sposób.

Północny Zachód to miejsce ojca – Chien. To  symbol bezgranicznej przestrzeni, powietrza. To Płuca (organ obdarowujący odwagą). Kolor biały i srebrny (oba są przejawami elementu metal) są linkiem do  Protektora, Opiekuna, Pana Boga. Siły protekcyjnej.

Po kolor biały, srebrny, popielaty –  mogą sięgać ci, którzy czują się osamotnieni i  potrzebują wsparcie ,, spoza”.  Miłości nieuwarunkowanej. Nie coś za coś, ale za sam fakt, że istniejesz.  Cicho płynące wsparcie spoza maksymalizuje naszą odwagę.

Kolor biały to światło…światło miłości.  Mantra generująca wibrację tego uczucia.

– Jest takie miejsce w Warszawie (ul. Franciszkańska 8) – do którego wracam myślami … św. Ojciec Pio. –

 

Translate »